Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
ČLÁNKY

Tlač
Dušan Čaplovič nie je Brad Pitt
[19.03.2008, Ondrej Dostál, ČLÁNKY]

Rozdiely medzi nimi sú do očí bijúce. Brad Pitt dostal za úlohu vo filme Sedem rokov v Tibete zákaz vstupu na čínske územie.

Dušanovi Čaplovičovi za jeho súčasné alibistické reči o Tibete nič podobné nehrozí. Čaplovič je podpredsedom slovenskej vlády pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny. Ten názov je príliš dlhý. Ľudské práva sú tam v Čaplovičovom prípade navyše.

Čínsky komunistický režim násilím potláča demonštrácie nespokojných Tibeťanov. Hovorí sa o desiatkach mŕtvych. Zbitých a zatknutých je mnohonásobne viac. Slobodné médiá nemajú do oblasti prístup, Čína starostlivo cenzuruje informácie, ktoré pustí von. Masívne porušovanie slobody zhromažďovania, slobody prejavu, slobody šírenia informácií.

A slovenský podpredseda vlády PRE ĽUDSKÉ PRÁVA v tejto situácii nevyjadruje znepokojenie, neprotestuje, nebije na poplach, ale spochybňuje spontánnosť protestov v Tibete a hovorí o tom, že demonštranti boli zneužití.

Keď hovorí o zneužitých demonštrantoch, hovorí presne to isté, čo hovorili komunistickí papaláši v Československu o všetkých prejavoch odporu proti komunistickému režimu – či už na pražskom Václavskom námestí, alebo na bratislavskom Hviezdoslavovom. A to už ani nehovorím, ako strašne sme boli zneužití ako študenti v novembri 1989!

Článok bol publikovaný dňa 19. marca 2008 v denníku SME a pôvodne uverejnený dňa 18. marca 2008 na http://dostal.blog.sme.sk

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk