Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
KI PRIPRAVUJE

Tlač
Robin Hanson: Skryté pohnútky sú všade
[18.09.2019, KI PRIPRAVUJE]

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi si Vás dovoľuje pozvať na ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/.


Skryté pohnútky sú všade


Prednášať bude Robin Hanson, profesor ekonómie na George Mason University

Moderuje Peter Gonda, riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika

Kedy: štvrtok 3. októbra 2019 od 18.00 hod. do 20.00 hod.

Kde: Hotel Devín, Riečna 4, Bratislava (lokalizácia podľa mapy tu)

Jazyk: prednáška prebehne v anglickom jazyku (simultánne tlmočenie do slovenčiny je zabezpečené)

Program: prednáška a diskusia


Registračný formulár:
Záujem o účasť na podujatí potvrďte najneskôr v termíne do stredy 2. októbra 2019 prostredníctvom prihlasovacieho formulára, ktorý je dostupný tu.


Vo formulári uveďte svoje meno a priezvisko, e-mailovú adresu a prípadný záujem o využitie tlmočenia. Účasť na podujatí nie je podmienená zaplatením poplatku.

Budeme radi, ak nás podporíte tak, že sa stanete členmi Klubu podporovateľov Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KPKI) – staňte sa členmi KPKI.

V prípade naplnenia kapacity sály (miest určených pre širšiu verejnosť) si usporiadateľ vyhradzuje právo neakceptovať prihlášku. Akceptovanie alebo zamietnutie prihlášky bude potvrdené zaslaním e-mailu z našej strany.

Účastníci prihlásením zároveň vyjadrujú súhlas s vyhotovením a verejným použitím a zverejnením obrazových a zvukových záznamov z akcie organizátorom a vyjadrujú súhlas s účasťou na takých záznamoch.

O Robinovi Hansonovi

Robin Hanson je profesor ekonómie na George Mason University a hosťujúci výskumník na Future of Humanity Institute v rámci Oxford University. Vyštudoval filozofiu a fyziku a doktorát získal v odbore spoločenských vied. Hlavnými oblasťami jeho výskumu sú politická ekonómia, formálna politická teória, zdravotnícka politika a regulácie. Má skúsenosti aj ako výskumný programátor v Lockheed a NASA.

Profesor Hanson je autorom viac ako deväťdesiatich akademických textov v mnohých odborných časopisoch. Má 4126 citácií, z čoho má h-index 32. Je autorom alebo spoluautorom troch kníh, z toho dve vyšli v Oxford University Press: v júni 2016 kniha The Age of Em: Work, Love and Life When Robots Rule the Earth  (Éra Emu: Práca, láska a život, keď na Zemi vládnu roboti) a v januári 2018 kniha, ktorú napísal so spoluautorom Kevinom Simlerom pod názvom The Elephant in the Brain: Hidden Motives in Everyday Life (Slon v mozgu: Skryté pohnútky v každodennom živote). Jeho blog OvercomingBias.com navštívilo až 8 miliónov ľudí.

Robin Hanson je od roku 1988 priekopníkom v oblasti predikčných trhov. Bol prvý, kto podrobne opísal vytváranie trhov s cieľom získať lepšie odhady pre širokú škálu dôležitých tém. Bol hlavným architektom prvých vnútorných podnikových trhov v Xanadu od roku 1990 a tvorcom prvých internetových trhov, napríklad Foresight Exchange od roku 1994. Vyvinul aj nové technológie pre podmienené, kombinatorické a sprostredkované obchodovanie a študoval obchodovanie s využitím dôverných informácií, manipuláciu a iné škodlivé hry.

Poukazuje na uplatňovanie nástroja finančných trhov futures v podnikaní a politike. Navrhuje tiež „futarchiu“ - formu politicko-spoločenského usporiadania, založenú na predikčných trhoch.

Robin Hanson sa výskumne venuje aj napríklad konkurencii priestorových produktov, skupinovému poisteniu, evolučnej psychológii a bioetike zdravotnej starostlivosti, informačným stimulom voličov, podnetom k falošnej expertíze, sebaklamu pri nesúhlase a veľmi dlhodobému ekonomickému rastu vďaka umelej inteligencii a medzihviezdnemu osídľovaniu. V snahe pochopiť, prečo vesmír pôsobí tak mŕtvo vytvoril pojem "veľký filter".

Výber online dostupných textov:

Ďakujeme partnerom CEQLS za podporu

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk