Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
KONFERENCIE

Tlač
Prednáška CEQLS - Daňová harmonizácia vs. konkurencia v EÚ
[18.10.2005, KONFERENCIE]

Conservative Economic Quarterly Lecture SeriesKonzervatívny inštitút M. R. Štefánika organizoval dňa 17. októbra 2005 ďalšiu z cyklu prednášok v rámci:Peter Gonda a Daniel MitchellConservative Economic Quarterly Lecture Series (CEQLS)

Na tému

Daňová harmonizácia vs. konkurencia v EÚ

Daniel Mitchellna pozvanie KI prednášal:

Daniel J. Mitchell, hlavný expert Heritage Foundation, Washington, D. C. v oblasti daňovej politiky

Mitchell je hlavným expertom Heritage Foundation v oblasti daňovej politiky a presadzuje zásadné daňové reformy. Zároveň je v USA pokladaný za jedného z najvýraznejších oponentov opatrení smerujúcich k daňovej harmonizácii Conservative Economic Quarterly Lecture Seriesrozvíjaných v rámci EU, OECD a OSN. Jeho analýza iniciatívy OECD o "zhubnosti" daňovej konkurencie vyprovokovala posun exekutívy USA k blokovaniu tých návrhov na medzinárodnej scéne, ktoré smerovali k zasahovaniu do daňových politík krajín uplatňujúcich nižšie dane.

Daniel MitchellMitchell zvádza boj za menšiu a do životov ľudí menej zasahujúcu vládu. Bol aktívnym zástancom návrhov prezidenta Busha v oblasti znižovania daní.


Mitchell publikuje vo Wall Street Journal, New York Times, Investor's Business Daily či Washington Times. Často je hosťom v médiách a vystupuje so svojimi prednáškami v USA a vo svete. Conservative Economic Quarterly Lecture SeriesMitchell získal Ph.D. v ekonómii na Mason University po predchádzajúcom štúdiu ekonómie na University of Georgia. Pred rokom 1990, odkedy pracuje pre Heritage Foundation, bol ekonomickým poradcom senátora Boba Packworda a finančný výbor Senátu.

Prednášku Daniela J. Mitchella nájdete na stránkach KI tu.

Rozhovor, ktorý Daniel Mitchell na tému "Európska únia a daňové reformy" poskytol dňa 17. októbra 2005 spravodajskej televízii TA3, nájdete vo videoarchíve tu.

Obrazovú správu s vyjadreniami Daniela Mitchella a Petra Gondu z tlačovej konferencie KI konanej pred prednáškou CEQLS, ktorú odvysielala STV vo svojej hlavnej spravodajskej relácii Správy STV dňa 19. októbra 2005, nájdete tu.

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk