Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
AUDIO/VIDEO KI

Tlač
Konferencie, semináre, prednášky a diskusie
[15.05.2017, AUDIO/VIDEO KI]

25. apríl 2017

Prednáška CEQLS: Bart J. Wilson: Humanomics: morálna ekonomická veda

KI v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 25. apríla 2017 v Bratislave prednášal Bart J. Wilson, profesor ekonómie a práva na Chapman University (USA). Pozrite si videozáznam z prednášky a nasledovnej diskusie.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


14. marec 2017

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2016

Porota Ceny Dominika Tatarku udelila dve ceny, Alexandrovi Baloghovi za knihu Ján Langoš. Strážca pamäti a Jánovi Štrasserovi za knihu František Mikloško. Rozhovory o dobe a ľuďoch.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


13. október 2016

Prednáška CEQLS: Jörg Guido Hülsmann: Finančné trhy a bohatstvo národov

KI v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 13. októbra 2016 v Bratislave prednášal profesor ekonómie Jörg Guido Hülsmann pôsobiaci na Université d'Angers. Pozrite si videozáznam z prednášky a následnej diskusie.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


20. jún 2016

Prednáška CEQLS: Patrick Michaels: Vlažné otepľovanie | Nová klimatológia, ktorá všetko mení

KI v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 20. júna 2016 v Bratislave prednášal Patrick Michaels, riaditeľ Centra pre vedecký výskum v Cato Institute (USA). Pozrite si videozáznam z prednášky a súvisiacu prezentáciu.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


14. marec 2016

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2015

V pondelok 14. marca 2016 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2015. Porota Ceny Dominika Tatarku udelila cenu Irene Brežnej za knihu Nevďačná cudzinka.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


24. september 2015

Prednáška CEQLS: Philip Booth: Smrť demografiou. Ako zadlžené európske sociálne štáty skolabujú

KI organizoval dňa 24. septembra 2015 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Philip Booth, programový riaditeľ Institute of Economic Affairs a profesor finančníctva, verejnej politiky a etiky na St. Mary’s University v Twickenhame.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


1. jún 2015

Prednáška CEQLS: Enrico Colombatto: Morálne základy ekonómie slobodného trhu

KI organizoval dňa 1. júna 2015 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Enrico Colombatto, profesor ekonómie pôsobiaci na Univerzite v Turíne.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


23. marec 2015

Rozhovor na telo Štefana Hríba s Fedorom Gálom

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Jánom Hacajom a týždenníkom .týždeň Vás pri príležitosti životného jubilea Fedora Gála organizovali podujatie "Rozhovor na telo Štefana Hríba s Fedorom Gálom".

Videozáznam z podujatia nájdete tu.


12. marec 2015

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2014

Vo štvrtok 12. marca 2015 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2014. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 21. ročníka udelila cenu Ľubomírovi Longauerovi za knihu Vyzliekanie z kroja.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


8. december 2014

Prednáška CEQLS: Milan Zelený: Nové globálne trendy: Deglobalizácia, relokalizácia, regionalizácia a decentralizácia

KI organizoval dňa 8. decembra 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Milan Zelený, profesor ekonómie a systémov riadenia na Fordham University v New Yorku a na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


22. september 2014

Prednáška CEQLS: Madsen Pirie: Trhy a morálka: prirodzené spojenectvo

KI organizoval dňa 22. septembra 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Madsen Pirie, prezident a spoluzakladateľ britského think tanku Adam Smith Institute.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


6. máj 2014

Krst knihy Dvadsaťpäť 2014 >< 1989 a debata s autormi

KI Vám dáva do pozornosti krst knihy Dvadsaťpäť 2014 >< 1989 Fedora Gála, Petra Zajaca a Mira Švolíka, ktorý sa konal dňa 6. mája 2014 v priestoroch kníhkupectva Arforum v Bratislave.

Videozáznam z krstu a debaty s autormi nájdete tu.


7. apríl 2014

Prednáška CEQLS: Michael C. Munger: Podnikateľské cnosti

KI organizoval dňa 7. apríla 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Michael C. Munger, profesor ekonómie a politológie pôsobiaci na Duke University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


13. marec 2014

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2013

Vo štvrtok 13. marca 2014 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2013. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci jubilejného 20. ročníka udelila cenu Martinovi Bútorovi, Grigorijovi Mesežnikovovi, Zore Bútorovej, Miroslavovi Kollárovi za knihu Odkiaľ a Kam a Mile Haugovej za knihy Tvrdé drevo detstva a Cetonia aurata.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


21. november 2013

Konzervatívny klub: Rozpočet pre rok 2014 a dlhová brzda

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali dňa 21. novembra 2013 v Bratislave ďalší konzervatívny klub. Na tému Rozpočet pre rok 2014 a dlhová brzda diskutovali Anton Marcinčin, Ivan Šramko, Radovan Ďurana a Peter Gonda. Moderoval Lukáš Krivošík.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


11. november 2013

Krst knihy Petra Gondu a panelová diskusia o eurozóne

TRIM Broker a KI v súvislosti s vydaním knihy Petra Gondu Eurozóna a alternatívy európskej ekonomickej integrácie organizovali panelovú diskusiu (Peter Gonda, Juraj Karpiš, Ján Oravec a Ronald Ižip) o eurozóne, ktorá sa konala dňa 11. novembra 2013 na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Moderoval Lukáš Krivošík.

Videozáznam z vystúpenia panelistov nájdete tu.


4. november 2013

Konzervatívny klub: Prezidentská debata

KI a týždenník .týždeň organizovali dňa 4. novembra 2013 v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave konzervatívny klub, v rámci ktorého prebehla Prezidentská debata medzi kandidátmi na funkciu prezidenta (Ján Čarnogurský, Andrej Kiska, Peter Osuský a Radoslav Procházka). Moderoval Štefan Hríb.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


21. október 2013

Konzervatívny klub: Solárna daň

Energie-portal.sk a Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika organizovali dňa 21. októbra 2013 v Pálffyho paláci v Bratislave diskusiu na tému Solárna daň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


27. september 2013

Špeciálna prednáška CEQLS:
Anthony de Jasay: Job Protection and Job Destruction

KI s podporou Nadácie Tatra banky organizoval dňa 27. septembra 2013 v Bratislave na pôde Vysokej školy manažmentu špeciálnu prednášku CEQLS. Našim hosťom bol nezávislý ekonóm a filozof Anthony de Jasay.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


26. september 2013

Prednáška CEQLS: Anthony de Jasay: Rovnostárstvo ako politické náboženstvo

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 26. septembra 2013 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol nezávislý ekonóm a filozof Anthony de Jasay.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


7. jún 2013

Free Market Road Show 2013

KI a INESS v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2013 na tému Šetriť alebo nešetriť: Zachránia Európu len úsporné opatrenia?, ktorá sa konala v Bratislave.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


13. máj 2013

Prednáška CEQLS: George Selgin: Privatizácia peňazí

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 13. mája 2013 v Bratislave a dňa 14. mája 2013 v Košiciach ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol George Selgin, profesor ekonómie na University of Georgia (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


18. apríl 2013

Konzervatívny klub: Margaret Thatcher

KI organizoval dňa 18. apríla 2013 v Pálffyho paláci v Bratislave ďalší zo série diskusných konzervatívnych klubov. Tentoraz na počesť Margaret Thatcher.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


13. marec 2013

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2012

V stredu 13. marca 2013 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2012. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 19. ročníka udelila cenu Olegovi Pastierovi za knihu Za ozvenou tichých hlasov II (Päť scenárov, päť koláží).

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


12. marec 2013

Prednáška CEQLS: Richard M. Ebeling: Kríza politiky štátnych zásahov

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 11. marca 2013 v Banske Bystrici a dňa 12. marca 2013 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Richard M. Ebeling, profesor ekonómie na Northwood University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


19. december 2012

Vianočný večer pre Zuzany (diskusia)

Filmárka Zuzka Piussi, novinárka Zuzka Petková, Biela Vrana Zuzka Melicherčíková a dcéra Bielej Vrany sudkyne Laukovej, právnička Zuzka Lauková – Zuzany, ktoré sa postavili za správnu vec a namiesto ochrany zakúsili hnev justičných orgánov. Pozrite si diskusiu, ktorá prebehla dňa 19. decembra 2012 v KC Dunaj v Bratislave v rámci Vianočného večera pre Zuzany.

Videozáznam z diskusie a ďalšie súvisiace informácie o príbehu Zuzán nájdete tu.


19. november 2012

Prednáška CEQLS: Hardy Bouillon: Prečo sociálna spravodlivosť nie je spravodlivá

KI s podporou New Direction – The Foundation for European Reform a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 19. novembra 2012 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Hardy Bouillon, profesor filozofie na Universität Trier a profesor filozofie a ekonómie na SMC University, Viedeň.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


18. október 2012

TREND Business Brunch: Audit verejnej správy

Týždenník TREND organizoval dňa 18. októbra 2012 v Bratislave v Kempinski Hotel River Park Bratislava Business Brunch na tému Audit verejnej správy. Jedným z panelistov bol i analytik KI Dušan Sloboda.

Videozáznam z Business Brunch nájdete tu.


4. október 2012

Alvin Rabushka a Globálne fórum o rovnej dani

Nadácia F. A. Hayeka Bratislava v spolupráci s Friedrich Naumann Stiftung a v partnerstve s KI organizovala v dňoch 4. - 5. októbra 2012 v Bratislave medzinárodnú odbornú konferenciu Globálne fórum o rovnej dani. Hlavným rečníkom bol Alvin Rabushka z Hoover Institution na Stanford University (USA).

Videozáznam z vystúpenia Alvina Rabushku nájdete tu.


18. september 2012

Špeciálna prednáška: Alejandro A. Chafuen: Kresťanské korene slobodnej spoločnosti

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 18. septembra 2012 v Ivanke pri Dunaji špeciálnu prednášku v rámci cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Alejandro A. Chafuen, prezident Atlas Economic Research Foundation (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


17. september 2012

Prednáška CEQLS: Alejandro A. Chafuen:
Ekonomická sloboda a korupcia

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 17. septembra 2012 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Alejandro A. Chafuen, prezident Atlas Economic Research Foundation (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


11. jún 2012

Prednáška CEQLS: Roland Vaubel: Prečo by Európa nemala byť centralizovaná

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 11. júna 2012 v Bratislave a dňa 12. júna 2012 v Banskej Bystrici ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Roland Vaubel, profesor ekonómie na Universität Mannheim (Nemecko).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


4. jún 2012

Reformné fórum:
Súboj s deficitom: dane vs. úspory

KI organizoval dňa 4. júna 2012 v Bratislave diskusiu v rámci cyklu Reformné fórum na tému Súboj s deficitom: dane vs. úspory. Našimi hosťami boli Daniel Hannan, Dušan Chrenek, Jozef Kollár, Igor Vida, Jozef Špirko, Ronald Ižip, Vladimír Dvořáček, Radovan Ďurana a Peter Gonda.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


22. máj 2012

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2011

V utorok 22. mája 2012 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2011. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 18. ročníka udelila cenu Monogramistovi T. D, výtvarníkovi Deziderovi Tóthovi za knihu Nie som autor, som metafora.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


27. apríl 2012

Free Market Road Show 2012

KI a INESS v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2012 na tému Európa na ceste do nevoľníctva?, ktorá sa konala v Bratislave.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


12. marec 2012

Prednáška CEQLS: David Schmidtz: Tragédia spoločnej pastviny. O ekológii a ekonómii

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 12. marca 2012 v Bratislave a dňa 13. marca 2012 v Žiline ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom David Schmidtz, profesor filozofie a ekonómie na University of Arizona.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


30. január 2012

Tlačová konferencia: Iniciatíva za slobodnú a prosperujúcu Európu

KI, Pastor bonus, Inštitút Leva XIII., Nadácia F.A. Hayeka a spolupracujúci jednotlivci prezentovali dňa 30. januára 2012 v Bratislave európsku Iniciatívu za slobodnú a prosperujúcu Európu (ISPE) / Initiative for a Free and Prospering Europe (IFPE). Iniciatíva prezentuje spoločný hlas na obranu slobody a prosperity v Európe.

Videozáznam z tlačovej konferencie nájdete tu.


12. december 2011

Prednáška CEQLS: Shane Frith: Prečo zlyhávajú štátne zdravotné systémy

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 12. decembra 2011 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Shane Frith, riaditeľ New Direction - The Foundation for European Reform.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


6. december 2011

Konzervatívny klub: Čo prináša predvolebný rozpočet?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Čo prináša predvolebný rozpočet? Našimi hosťami boli Vladimír Vaňo, hlavný analytik VOLKSBANK Slovensko, Ján Tóth, hlavný ekonóm a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Ministerstva financií SR, Rudolf Požgay, predseda SAKS a Peter Gonda, riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika. Moderoval Lukáš Krivošík, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


2. december 2011

Konferencia: Budúcnosť peňazí

Nadácia F. A. Hayeka s podporou hlavného partnera Friedrich-Naumann-Stiftung a v partnerstve s Konzervatívnym inštitútom M. R. Štefánika organizovali dňa 2. decembra 2011 v Bratislave medzinárodnú konferenciu Budúcnosť peňazí.

Videozáznam z prednášok nájdete tu.


1. december 2011

Prednášky Detleva Schlichtera a Jamesa Turka o budúcnosti peňazí

Nadácia F. A. Hayeka s podporou hlavného partnera Friedrich-Naumann-Stiftung a v partnerstve s Konzervatívnym inštitútom M. R. Štefánika organizovali dňa 1. decembra 2011 v Bratislave prednášky Detleva Schlichtera a Jamesa Turka o budúcnosti peňazí.

Videozáznam z prednášok nájdete tu.


16. november 2011

Konzervatívny klub: Význam hodnôt Novembra v dnešnej spoločnosti

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Význam hodnôt Novembra v dnešnej spoločnosti. Našimi hosťami boli Peter Zajac, poslanec NR SR (OKS), spoluzakladateľ VPN, Ľuba Lesná, investigatívna novinárka a publicistka, Jozef Dančo, ekonóm a minister financií SR v rokoch 1991-1992 a Ján Piroščák, spolumajiteľ IT firmy. Moderoval Martin Mojžiš, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


12. október 2011

Konzervatívny klub: Rozpočtová zodpovednosť

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Rozpočtová zodpovednosť. Našimi hosťami boli Ľudovít Ódor, poradca predsedníčky vlády a ministra financií, Peter Goliaš, riaditeľ INEKO, Radovan Ďurana, analytik INESS a Peter Gonda, riaditeľ KI. Moderoval Lukáš Krivošík, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


10. október 2011

Prezentácia knihy: Kao Č’-šeng: Za Čínu spravedlivější

KI v spolupráci so Slovenskou asociáciou Falun Gong, Človekom v ohrození a Inštitútom pre verejné otázky organizovali prezentáciu knihy Kao Č’-šeng: Za Čínu spravedlivější, ktorá sa konala v Bratislave dňa 10. októbra 2011.

Videozáznam z prezentácie knihy nájdete tu.


26. september 2011

Prednáška CEQLS: Robert P. Murphy: Peniaze a bankovníctvo: štát vs. trh

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 26. septembra 2011 v Bratislave a dňa 27. septembra 2011 v Banskej Bystrici ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Robert P. Murphy, ktorý pôsobí ako spolupracovník Ludwig von Mises Institute (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


19. september 2011

Reformné fórum: Euroval a budúcnosť eurozóny

KI organizoval dňa 19. septembra 2011 v Bratislave diskusiu v rámci cyklu Reformné fórum na tému Euroval a budúcnosť eurozóny. Našimi hosťami boli Richard Sulík, Ivan Mikloš, Ivan Šramko, Ronald Ižip, Juraj Karpiš a Peter Gonda.

Videozáznam z reformného fóra nájdete tu.


15. jún 2011

Konzervatívny klub: Ako zmeniť Zákonník práce?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Ako zmeniť Zákonník práce? Našimi hosťami boli Xaver Gubaš, hlavný poradca ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Ondrej Dostál, poslanec NR SR (OKS), Luboš Sirota, člen prezídia RÚZ, Miroslav Gazdík, prezident KOZ SR a Peter Gonda, riaditeľ KI. Moderoval Lukáš Krivošík, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


13. jún 2011

Prednáška CEQLS: Philipp Bagus: Tragédia eura

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 13. júna 2011 v Bratislave a dňa 14. júna 2011 v Žiline ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Philipp Bagus, ktorý pôsobí ako profesor ekonómie na Univerzite kráľa Juana Carlosa v Madride.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


13. máj 2011

Free Market Road Show 2011

KI v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2011 na tému Budúcnosť Európy, ktorá sa konala v Bratislave.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


20. apríl 2011

Konzervatívny klub: Ako reformovať dane a odvody?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Ako reformovať dane a odvody?

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


28. marec 2011

Prednáška CEQLS: Peter J. Boettke: Prečo sú niektoré národy bohaté a iné chudobné?

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 28. marca 2011 v Bratislave a dňa 30. marca 2011 v Košiciach ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Peter J. Boettke, ktorý pôsobí ako profesor ekonómie na George Mason University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


14. marec 2011

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2010

V pondelok 14. marca 2011 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2010. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 17. ročníka udelila cenu Ive Mojžišovej a jej knihe Giacomettiho smiech?

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


14. február 2011

Konzervatívny klub: Odkaz Ronalda Reagana

KI v spolupráci s Občanským institutem a týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Odkaz Ronalda Reagana.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


13. január 2011

Prednáška CEQLS: Steven Horwitz: Kapitalizmus a rodina

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom Steven Horwitz, ktorý pôsobí ako profesor ekonómie na St. Lawrence University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


29. november 2010

Konferencia: Možnosti a limity hodnotovo orientovanej zahraničnej politiky

KI organizoval v Bratislave dňa 29. novembra 2010 konferenciu, v rámci ktorej sa diskutovalo v dvoch paneloch o možnostiach a limitoch hodnotovo orientovanej zahraničnej politiky.

Videozáznam z konferencie nájdete tu.


24. november 2010

Konzervatívny klub: Aký je a čo prináša prvý rozpočet Radičovej vlády?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizoval diskusný konzervatívny klub na tému návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2011 až 2013.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


20. september 2010

Prednáška CEQLS: Tim Evans: Význam klasickej liberálnej politickej ekonómie pre súčasnosť a ekonomické reformy

KI s podporou Penta Investments v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz sme privítali Tima Evansa, ktorý pôsobí ako výkonný riaditeľ Cobden Centre, vedúci poradcov v Adam Smith Institute, predseda Economic Policy Centre a prezident Libertarian Alliance.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


9. júl 2010

Diskusia: Prečo nás trápia povodne?

Pozrite si videozáznam diskusie s Radovanom Kazdom a Jurajom Lukáčom, ktorá sa konala dňa 9. júla 2010 na festivale Pohoda.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


18. máj 2010

Prednáška CEQLS: Charles Murray: Kolaps sociálneho štátu a európskeho sociálneho modelu

KI s podporou Penta Investments v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz sme privítali Charlesa Murrayho, akademického pracovníka American Enterprise Institute (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


18. máj 2010

Free Market Road Show 2010

CEBSI a KI v partnerstve s NFAH a s podporou ďalších partnerov organizovali v Bratislave dňa 18. mája 2010 medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2010 s podtitulom Už stačilo: konsolidácia verejného rozpočtu je prioritou.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


30. marec 2010

Večer .týždňa: Emisná krádež Interblue

Týždenník .týždeň organizoval v divadle GUnaGU v Bratislave diskusiu, ktorej sa zúčastnili Rado Baťo, redaktor denníka SME, Ivan Štulajter, redaktor denníka SME a Radovan Kazda, analytik KI. Moderoval František Šebej, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


23. marec 2010

Prednáška: Richard A. Epstein: Classical Liberal Perspective on Intellectual Property

KI v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave prednášku Richarda A. Epsteina, profesora práva na The University of Chicago.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


22. marec 2010

Prednáška CEQLS: Richard A. Epstein: Ekonomické a právne základy slobodnej spoločnosti

KI s podporou Penta Investments v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz sme privítali profesora práva Richarda A. Epsteina pôsobiaceho na The University of Chicago (USA).

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z prednášky nájdete tu.


15. marec 2010

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2009

V pondelok 15. marca 2010 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2009. Porota Ceny Dominika Tatarku a Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika udelili tento rok Cenu Jurajovi Mojžišovi za knihu Voľným okom II...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


8. marec 2010

Konzervatívny klub: T. G. Masaryk a Slovensko

KI organizoval v Bratislave ďalší diskusný konzervatívny klub, tentoraz na tému T. G. Masaryk a Slovensko, a to pri príležitosti 160. výročia od narodenia prvého prezidenta Československej republiky...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


25. február 2010

Sviečka pred kubánskou ambasádou na znak úcty k Orlandovi Z. Tamayovi

Dňa 25. februára 2010 sa pred kubánskou ambasádou v Bratislave konalo zhromaždenie, na ktorom sme si zapálením sviečky uctili pamiatku zosnulého kubánskeho disidenta Orlanda Zapata Tamaya...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo spomienky nájdete tu.


3. február 2010

Nominácia čínskeho disidenta Liu Siao-poa na Nobelovu cenu mieru (Tlačová konferencia)

Päťdesiatjeden poslancov a poslankýň Národnej rady SR, ako aj vyše tridsať osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého a občianskeho života sa spoločne podpísali pod slovenskú nomináciu čínskeho disidenta Liu Siao-poa na Nobelovu cenu mieru...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo spomienky nájdete tu.


9. december 2009

Ivan Kuhn: Názory slovenských občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí (Tlačová konferencia KI)

KI dňa 9. decembra 2009 prezentoval výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky zameraného na názory občanov Slovenskej republiky na slovenskú zahraničnú politiku a podporu demokratizácie vo svete...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


30. november 2009

Ivan Kuhn: Ministerstvá obstarali predražené webstránky za milióny korún (Tlačová konferencia KI)

Výsledky monitoringu KI ukázali, že rozdiely v cenách, za aké jednotlivé riadiace orgány obstarali webstránky pre operačné programy, sú priepastné. Rozdiel medzi najdrahšou a najlacnejšou webstránkou je až 2 214 500 Sk (73 508 eur).

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


26. november 2009

Konzervatívny klub: Reforma školstva bez učebníc?

KI organizoval v Bratislave dňa 26. novembra 2009 ďalší diskusný konzervatívny klub. Hosťami Zuzany Humajovej, ktorá diskusiu uviedla a moderovala, boli Anna Chlupíková, David Králik, Veronika Adamčíková, Gréta Korpádiová a Martin Mojžiš.

Videozáznam, audiozáznam a prezentácie z konzervatívneho klubu nájdete tu.


23. november 2009

Prednáška CEQLS: Gene Smiley: Veľká depresia a súčasná ekonomická kríza: podobnosti a rozdiely

KI v spolupráci so SKOI s podporou Penta Investments organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 23. novembra 2009 v Bratislave prednášal Gene Smiley, emeritný profesor ekonómie, Marquette University, Milwaukee.

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


4. november 2009

Festival Jeden svet 09: Diskusia: 20 rokov slobody

Dňa 4. novembra 2009 sa v rámci medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet v Bratislave konala diskusia na tému 20 rokov slobody. Jej hosťami boli Fedor Gál, Martin Bútora a riaditeľ KI Ondrej Dostál.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


3. november 2009

Odovzdávanie Ceny Človeka v ohrození Ondrejovi Dostálovi

Dňa 3. novembra 2009 ocenila Správna rada občianskeho združenia Človek v ohrození občianskeho aktivistu a riaditeľa Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Ondreja Dostála cenou, ktorú každoročne udeľuje za pomoc krízovým oblastiam sveta.

Videozáznam z udeľovania ceny nájdete tu.


27. október 2009

Premietanie filmu I.O.U.S.A. a diskusia s ekonómami

KI organizoval dňa 27. októbra 2009 premietanie dokumentárneho filmu I.O.U.S.A. o príčinách a dôsledkoch finančnej krízy a verejného dlhu. Projekcia filmu bola spojená s následnou diskusiou s ekonómami Vladimírom Vaňom a Jurajom Karpišom o danej problematike. Moderoval Peter Gonda.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


22. október 2009

Konzervatívny klub: Aká je budúcnosť waldorfských škôl na Slovensku? Pohľad do zákulisia experimentálneho overovania alternatívneho vzdelávania

KI organizoval dňa 22. októbra 2009 v Pálffyho paláci v Bratislave ďalší diskusný konzervatívny klub.

Videozáznam z konzervatívneho klubu nájdete tu.


1. október 2009

60 rokov komunistickej Číny, 60 miliónov obetí, 60 sviečok v Bratislave

Slovenská asociácia Falun Gong a Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika si pripomenuli viac ako 60 miliónov obetí čínskeho komunistického režimu zapálením 60 sviečok pred čínskym veľvyslanectvom v Bratislave na Jančovej ulici. V tento deň sa v neďalekom vládnom hoteli Bôrik konala recepcia čínskeho veľvyslanectva pri príležitosti "oslavy" 60 rokov komunistickej Číny.

Videozáznam nájdete tu.


28. september 2009

Prednáška CEQLS: Jesús Huerta de Soto: Finančná kríza a ekonomická recesia

KI v spolupráci so SKOI s podporou Penta Investments organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 28. septembra 2009 v Bratislave prednášal Jesús Huerta de Soto, profesor ekonómie pôsobiaci na Univerzite kráľa Juana Carlosa v Madride.

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


9. september 2009

Protest za ľudské práva (nielen) v Číne

Pozrite si videozáznam z vystúpení zástupcov mimovládnych organizácií na náhradnom zhromaždení za protizákonne zakázané zhromaždenie na Hodžovom námestí v Bratislave.

Videozáznam z vystúpení a súvisiace informácie nájdete tu.


18. jún 2009

Protest za ľudské práva v Číne

Pozrite si videozáznam a prečítajte popis diania a neadekvátneho konania polície na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009 počas protestov za ľudské práva v Číne.

Videozáznam s popisom diania nájdete tu.


15. jún 2009

Konferencia: Transparentnosť a efektívnosť využívania fondov EÚ na Slovensku

KI s podporou Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe organizoval dňa 15. júna 2009 v Bratislave konferenciu, na ktorej vystúpili s príspevkami Zuzana Wienk, Aliancia Fair-Play, Ivan Kuhn, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, Pavel Nechala, TIS, Ctibor Košťál, SGI, Roman Havlíček, CEPA, Martin Plesch, EUREA, Vladimír Šárnik, EUREA, Radovan Ďurana, INESS a Dušan Sloboda, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

Videozáznam a audiozáznam z konferencie, ako i prezentácie nájdete tu.


4. jún 2009

Spomienka na obete krvavého potlačenia nepokojov z námestia Tien-an-men

Človek v ohrození v spolupráci s KI a ďalšími organizáciami organizovali spomienkové podujatie pri príležitosti 20. výročia masakru na námestí Tien-an-men v Pekingu, ktoré sa konalo pred čínskou ambasádou v Bratislave.

Audiozáznam príhovorov zo spomienkového podujatia nájdete tu.


2. jún 2009

Konzervatívny klub: Finančná kríza a Slovensko: Pomôžu balíčky proti kríze?

KI organizoval v poradí 30. konzervatívny klub, v rámci ktorého tentoraz na danú tému diskutovali: František Palko, Peter Gonda, Ján Marušinec a Juraj Karpiš. Moderoval Martin Hanus.

Výstupy z diskusie, vrátane prezentácií a videozáznamu príspevkov, nájdete tu.


15. máj 2009

Finančná kríza: Zlyhanie štátu alebo trhu?

CEBSI a NFAH v partnerstve s KI organizovali dňa 15. mája 2009 v Bratislave medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


14. máj 2009

Prednáška CEQLS: Samuel Gregg: Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky

KI v spolupráci so SKOI s podporou Penta Investments organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 14. mája 2009 v Bratislave prednášal Samuel Gregg, riaditeľ výskumu v Acton Institute (USA).

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


14. apríl 2009

Dušan Sloboda a Ivan Kuhn: MVRR SR s ministrom Janušekom je lídrom v zatajovaní informácií o procese prerozdeľovania eurofondov (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


3. apríl 2009

Vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská esej 2008 a diskusia k filmu krátká_dlouhá_cesta_

Videozáznam z vyhodnotenia súťaže ako i z diskusie s Fedorom Gálom, Martinom Hanzlíčkom a Richardom Krivdom nájdete tu.


2. apríl 2009

Odpady a samospráva 2009

KI organizoval II. ročník kongresu Alternatívy rozvoja odpadového hospodárstva v SR /Odpady a samospráva/, ktorý sa uskutočnil dňa 2. apríla 2009 vo Veľkej Dvorane KDAH v Ružomberku.

Videozáznam príspevkov, ktoré odzneli na II. ročníku kongresu Alternatívy rozvoja odpadového hospodárstva v SR nájdete tu.


24. marec 2009

Ondrej Dostál: Postavenie verejných činiteľov nezabezpečí učiteľom reálne lepšiu ochranu (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


24. marec 2009

Zuzana Humajová: Nový zákon o učiteľoch – danajský dar ministra Mikolaja ku Dňu učiteľov (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


13. marec 2009

Udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2008

Videozáznam z udeľovania Ceny Dominika Tatarku za rok 2008 si môžete pozrieť tu.


11. marec 2009

Dušan Sloboda: Minister Janušek odmieta zverejniť informácie o čerpaní eurofondov (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


11. marec 2009

Ivan Kuhn: Ministerstvá na logách prehajdákali 7,8 milióna korún (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


11. marec 2009

Seminár: Budúcnosť Európy

Občanský institut v spolupráci s KI organizoval dňa 11. marca 2009 v Bratislave seminár, na ktorom s príspevkami vystúpili Roman Joch, Peter Osuský, František Šebej, Vladimír Palko a Matyáš Zrno.

Videozáznam a audiozáznam príspevkov zo seminára nájdete tu.


25. február 2009

Peter Zajac, Samuel Abrahám, Eugen Gindl, Egon Gál a František Novosád:
Diskusia BIH: Intelektuáli a médiá /Ešte raz po rokoch/

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z diskusie BIH si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


19. január 2009

Konzervatívny klub: Zaslúži si Gustáv Husák pamätnú tabuľu?

KI organizoval v poradí 29. konzervatívny klub, v rámci ktorého tentoraz na danú tému diskutovali: Ján Čarnogurský, Eduard Chmelár, Ondrej Dostál, Ivan Kamenec a Matej Medvecký. Moderoval Štefan Hríb.

Audiozáznam úvodných vstupov diskutujúcich hostí nájdete tu a audiozáznam z diskusie nájdete tu. Viac informácií o diskusii nájdete tu.


10. december 2008

Prednáška CEQLS: Marcel Guarnizo: Ekonómia, filozofia a základy demokracie

KI v spolupráci so SKOI s podporou Nadácie Penta organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 10. decembra 2008 v Bratislave prednášal Marcel Guarnizo, predseda Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


9. december 2008

Žijeme v spoločnej krajine

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň a kníhkupectvom Artfórum organizoval sériu podujatí, ktoré sa konali v Bratislave dňa 9. decembra 2008 v predvečer Dňa ľudských práv. Na podujatí okrem iných vystúpili: Peter Zajac, Jozef Hašto, Gabriela Smolíková, László Szigeti, Zora Bútorová, Tomáš Janovic a Zuzana Čaputová. Moderoval Juraj Kušnierik.

Audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


9. december 2008

Ivan Kuhn: Názory občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí (Tlačová konferencia KI)

Audiozáznam tlačovej konferencie nájdete audio/2008_12_09_I/01_Kuhn.asftu a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


4. december 2008

Diskusia: Nezávislosť - Solidarita - Sloboda

Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave v spolupráci s KI organizovalo diskusiu, v rámci ktorej vystúpili s príspevkami: Ján Čarnogurský; Milan Zemko; Tomáš Zálešák; Łukasz Adamski a Radosław Zenderowski. Moderoval Jaroslav Daniška.

Audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


2. december 2008

Diskusné fórum: Verejné financie v podmienkach svetovej finančnej krízy

Na diskusnom fóre s príspevkami vystúpili: Zdenko Krajčír, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky, Ministerstvo financií Slovenskej republiky; Ján Tóth, predseda Klubu ekonomických analytikov a hlavný ekonóm ING Bank Slovensko; Peter Gonda, ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a Radova/imagen Ďurana, analytik INESS

Videozáznam a audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


28. október 2008

Konferencia: Budúcnosť Európskej únie – pohľad zo Strednej Európy

Na konferencii s príspevkami vystúpili: Maciej Ruczaj, Ondrej Dostál, Petr Mach, Lukáš Petřík, Róbert Ondrejcsák, Mateusz Gniazdowski, Anna Záborská, Paweł Szałamacha, Alexander Tomský a Tomáš Zálešák.

Videozáznam a audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


10. október 2008

Konzervatívny klub: Finančná kríza: zlyhanie kapitalizmu?

Na konzervatívnom klube s príspevkami vystúpili Juraj Sipko (poradca guvernéra Národnej banky Slovenska), Juraj Barta (hlavný ekonóm Slovenskej sporiteľne) a Juraj Karpiš (analytik INESS). Moderoval Peter Gonda (ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika).

Audiozáznam príspevkov nájdete tu alebo osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


24. september 2008

Konferencia: Základné školy v reformnom procese

Na konferencii s príspevkami vystúpili Zuzana Humajová, Peter Zajac, Martin Mojžiš, Marián Timoracký, Branislav Pupala, Anna Chlupíková a Jarmila Maliariková.

Audiozáznam príspevkov nájdete tu alebo osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


11. september 2008

Prednáška CEQLS:
José Piñera: Súkromné vs. verejné dôchodkové systémy

Vypočujte si audiozáznam z tlačovej konferencie José Piñeru a jeho prednášky na tému Súkromné vs. verejné dôchodkové systémy, ktorá sa v rámci cyklu CEQLS konala dňa 11. septembra 2008 v Bratislave:

V prípade, že si chcete stiahnuť audiozáznam vo formáte .MP3, túto možnosť nájdete tu.


17. jún 2008

Konferencia: Hodnotová orientácia zahraničnej politiky SR

Vypočujte si príspevky, ktoré odzneli na konferencii Hodnotová orientácia zahraničnej politiky SR, ktorú KI organizoval dňa 17. júna 2008 v Bratislave:

V prípade, že si chcete stiahnuť príspevky vo formáte .MP3, túto možnosť nájdete tu.


12. jún 2008

Prednáška CEQLS: Victoria Curzon-Price: Zvládanie rôznorodosti a konkurencia vo Švajčiarsku: príklad pre Európu?

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam prednášky nájdete na stránkach infoNET.tv tu.
/Ospravedlňte zníženú kvalitu zvukovej stopy - Úvod a prvá časť prednášky je v angličtine so simultánnym prekladom do slovenčiny, druhá a tretia časť prednášky je len v angličtine/


17. marec 2008

Prednáška CEQLS: Pierre Garello: Tretia cesta ako slepá ulička: francúzska skúsenosť

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu:
1. Úvod prednášky,
2. Prednáška,
3. Diskusia.


14. marec 2008

Udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2007

Videozostrih z udeľovania Ceny Dominika Tatarku za rok 2007, ktorej nositeľmi sa stali Milan Lasica a Jozef Jablonický, si môžete pozrieť tu.


10. december 2007

Ľudské práva tu a terazinfoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam zo stretnutia, ktoré pri príležitosti Dňa ľudských práv organizoval KI, si môžete pozrieť na infoNET.tv (1. časť tu), (2. časť tu), (3. časť tu) a (4. časť tu).

SME.skVybrané videá zo stretnutia si môžete pozrieť taktiež i v archíve TV SME:


Fedor Gál: Robert Fico je mladší klon Vladimíra Mečiara (Video)
Malinová tvrdí, že sa porušujú jej práva, chce očistiť svoje meno (Video)


4. december 2007

Ivan Kuhn: Názory občanov na slovenskú zahraničnú politiku (Tlačová konferencia KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej konferencie KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu (1. časť) a tu (2. časť).


16. november 2007

Obnovme étos Novembra 89SME.skVideozáznamy zo stretnutia, ktoré pri príležitosti 18. výročia Novembra 1989 organizoval KI, si môžete pozrieť v archíve TV SME:
Étos novembra 1: Tomáš Janovic (Video)
Étos novembra 2: Tomáš Zálešák: Bola revolúcia naozaj revolúciou? Sme spoľahlivým spojencom našich spojencov? (Video)
Étos novembra 3: Tom Nicholson o slovenských médiách (Video)
Étos novembra 4: Živé kvety (Video)


25. október 2007

Diskusia Pod lampou: Globálne otepľovanie

Jedným z hostí Štefana Hríba a Juraja Kušnierika bol i Radovan Kazda, analytik KI.Videozáznam z diskusie Pod lampou si môžete pozrieť na stránkach týždenníka .týždeň tu.


10. september 2007

Zuzana Humajová: Dve tváre nového školského zákona (Tlačová konferencia KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej konferencie KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu (1. časť) a tu (2. časť).


23. máj 2007

Peter Gonda a Michal Polák:
Diskusia BIH: Sociálny štát a trh

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z diskusie BIH si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


3. máj 2007

Diskusia Pod lampou: Slováci a Maďari

Hosťami Štefana Hríba a Juraja Kušnierika boli:

Béla Bugár, bývalý predseda SMK,
Péter Hunčík, psychiater,
František Mikloško, poslanec NR SR za KDH,
Peter Zajac, prezident KI

Videozáznam z diskusie Pod lampou si môžete pozrieť na stránkach týždenníka .týždeň tu.


20. apríl 2007

Radovan Kazda: Vládny návrh novely lesného zákona a stratégia reformy lesného hospodárstva (tlačová beseda KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej besedy KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


CEQLS - Pascal Salin21. marec 2007

Prednáška CEQLS: Pascal Salin: Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv vo francúzštine tu alebo so simultánnym prekladom do slovenčiny tu (1. časť - prednáška) a tu (2. časť - diskusia).


Milan Lapin, Michal Ač a Radovan Kazda28. február 2007

Radovan Kazda a Milan Lapin: Diskusia BIH: Spory o úlohe človeka pri globálnom otepľovaní

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z diskusie si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


19. február 2007

Peter Gonda: Kritériá ne/výhodnosti členstva Slovenska v eurozóne (tlačová beseda KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej besedy KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


31. január 2007

Otvorenie cyklu seminárov Akadémia klasickej ekonómie a vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská esej 2006

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z otvorenia cyklu seminárov Akadémia klasickej ekonómie a vyhlásenia výsledkov súťaže Študentská esej 2006 si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


13. december 2006

Prednáška CEQLS: Josef Šíma: Vlastnícke práva vs. "verejný záujem"

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


František Šebej, Ondrej Dostál, Štefan Hríb, Vladimír Palko a František Mikloško16. november 2006

Prezentácia knihy: Vladimír Palko ml.: Bernard Jaško a spol. (Prezentácia knihy a diskusia o politických procesoch v 50. rokoch)

Diskusia: Čo zostalo z nádejí Novembra 1989 (Diskutovali spolu: František Mikloško, Vladimír Palko, František Šebej a Ondrej Dostál. Diskusiu moderoval šéfredaktor týždenníka .týždeň Štefan Hríb)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prezentácie knihy a diskusie si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


23. október 2006

Prednáška CEQLS: Johnny Munkhammar: Európsky sociálny model pre Slovensko? Švédsky uhol pohľadu

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


Michael Novak10. júl 2006

Prednáška: Michael Novak: Ó Európa!

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu (1. časť) a tu (2. časť).


Richard W. Rahn27. jún 2006

Prednáška CEQLS: Richard W. Rahn: Úloha vlády. Desať bodov na ceste k ekonomickému rastu a slobode

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


Ernest Valko, Ondrej Dostál, Peter Kresák, Ján Drgonec23. máj 2006

Seminár: Poslanecká imunita – zachovať, zúžiť alebo zrušiť?(Diskutovali spolu: Ernest Valko, Peter Kresák a Ján Drgonec. Diskusiu moderoval Ondrej Dostál, riaditeľ KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam zo seminára si môžete pozrieť na infoNET.tv tu./image/image

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk