Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI

Ivan Kuhn


počet článkov:58

  Osobné RSS


Analytik KI

Krátke CV tu.

80 percent verejných investícií z EÚ?
[11.01.2016, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
„Až 80 percent verejných investícií (na Slovensku) tvoria prostriedky z Európskej únie“. Odkiaľ však pochádzajú eurofondové peniaze?
[celý článok]

Ako sa vyhadzujú eurofondy na pokyn Bruselu
[29.12.2015, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
V uplynulých dňoch sa viacero mojich známych (na facebooku) rozčuľovalo nad televíznymi reklamami, ktoré ospevujú, čo všetko sa za uplynulých niekoľko rokov na Slovensku vybudovalo z eurofondov.
[celý článok]

Štúdia o eurofondoch a firme SENSIM, s.r.o.
[15.10.2015, Ivan Kuhn, ŠTÚDIE]
Výsledkom analýzy zápisníc z prieskumu trhu je zistenie, že 67 zo 68 uvedených verejných obstarávaní vyhrala firma SENSIM, s.r.o. Jediné VO, zo 68 zmapovaných, ktoré firma SENSIM, s.r.o. nevyhrala, vyhrala firma Star EU, a.s. Vďaka uvedeným 67 úspešným verejným obstarávaniam získala firma SENSIM viac ako 1 milión eur.
[celý článok]

Ako sa legálne nabaliť na eurofondoch
[27.08.2014, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Spoločnosť Star EU si v 70 projektoch „prilepšila“ o takmer 1,44 milióna eur. Ako ukazuje porovnanie, tam, kde prebehla skutočná verejná súťaž, služby externého projektového manažmentu bolo možné obstarať za približne tretinové náklady.
[celý článok]

Externý projektový manažment ako forma tunelovania fondov Európskej únie
[24.08.2014, Ivan Kuhn, ŠTÚDIE]
Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika oslovil so žiadosťami o informácie desiatky vytipovaných miest a obcí z celého územia Slovenska na základe indícií o podozrivých verejných obstarávaniach realizovaných v rokoch 2008-2011 v rámci fondov EÚ z Regionálneho operačného programu (ROP). Naše zistenia zverejňujeme súhrnne v štúdii analytika Ivana Kuhna.
[celý článok]

Ivan Kuhn o tunelovaní eurofondov
[06.05.2014, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Pozrite si video týždenníka .týždeň z tlačovej konferencie Ivana Kuhna, analytika KI, v ktorom hovorí o nových zisteniach týkajúcich sa zneužívania slabín zákona o verejnom obstarávaní umožňujúcich tunelovanie fondov EÚ.

[celý článok]

Dve dekády od Maastrichtu
[28.11.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Kto si dnes spomenie na to, že pred dvadsiatimi rokmi bolo euro zástancami „stále užšej únie“ promované ako mena, ktorá EÚ zabezpečí ekonomickú a menovú stabilitu a ochráni nás pred všetkými krízami, na večné veky vekov amen?
[celý článok]

Nekonečné slávnosti čerpania
[05.10.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Blíži sa koniec programového obdobia a aj keď Slovensko vzhľadom na pravidlá EÚ bude môcť čerpať finančné prostriedky z tohto balíka ešte ďalšie dva až tri roky, je vhodné poohliadnuť sa, ako Slovensko túto príležitosť využilo.
[celý článok]

Islandská revolúcia utajená pred Islanďanmi
[11.06.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Islanďania nepotrebujú nielen revolúciu a priamu demokraciu, nepotrebujú ani Európsku úniu, akokoľvek sa to našincom zdá nepochopiteľné. Island je, podobne ako Nórsko a Lichtenštajnsko, súčasťou Európskej ekonomickej oblasti (EEA) a Schengenu, čo jeho ekonomickým záujmom dostatočne postačuje.
[celý článok]

Spomienky na Margaret Thatcher
[10.05.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Margaret Thatcher zmenila Konzervatívnu stranu a Veľkú Britániu. A zmenila dokonca aj Labouristickú stranu.
[celý článok]

Ponúkame servis pre občana i samosprávu
[30.03.2013, Dušan Sloboda, Ondrej Dostál a Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Postup, ako žiadať o informácie prostredníctvom zákona o slobodnom prístupe k informáciám, elektronické formuláre pre žiadateľov o informácie, vzorové modelové dokumenty pre samosprávy či manuály, ako má samospráva zverejňovať informácie. Tieto a ďalšie informácie poskytuje webstránka, ktorá je jedným z výstupov projektu KI s názvom Právo na dobrú samosprávu.
[celý článok]

Právo na dobrú samosprávu má ambíciu pomôcť občanom starajúcim sa o veci verejné
[25.03.2013, Dušan Sloboda, Ondrej Dostál a Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI realizuje projekt Právo na dobrú samosprávu. V rámci neho bolo so žiadosťami o informácie oslovených 247 samospráv (138 miest, 70 vidieckych obcí, 22 mestských častí Košíc a 17 mestských častí Bratislavy). Každej z nich boli e-mailom zaslané dve žiadosti o informácie.
[celý článok]

Právo na dobrú samosprávu sa predstavilo v Rožňave
[23.03.2013, Ivan Kuhn a Ondrej Dostál, KI KOMENTUJE]
Dnes sa v Rožňave konal ďalší z workshopov, ktoré realizuje KI v rámci projektu Právo na dobrú samosprávu. Po Vinodole a Lúčkach išlo v poradí o tretie stretnutie s občanmi, ktorí sa aktívne zaujímajú o dianie v miestnych samosprávach.
[celý článok]

Kto pridáva prácu samosprávam
[22.03.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Prečo by ste mali niekomu poslať link na dokument zverejnený na webe, keď si ho môžete pekne vytlačiť, naskenovať a poslať mu ho ako obrázkovú prílohu vo formáte jpg?
[celý článok]

Európsky rok občanov na druhý pokus
[15.02.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Zdá sa, že inokedy nadmieru tvorivých bruselských úradníkov postihla kríza invenčnosti. Rok 2013 bol totiž vyhlásený za Európsky rok občanov. Podobne tematicky ladený európsky rok sme tu však mali len nedávno.
[celý článok]

Európska únia: boj „priateľov“ o rozpočet
[01.01.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
O peniaze ide vždy až v prvom rade. To platí aj v prípade Európskej únie (EÚ), nech sú reči o budovaní spoločného európskeho domu bez vojen akokoľvek vznešené. Potvrdzuje to aj debata o rozpočte EÚ a tiež o finančnom rámci na roky 2014-2020.
[celý článok]

Využívanie eurofondov na Slovensku – príležitosť pre rast alebo korupciu a klientelizmus?
[07.06.2012, Ivan Kuhn, Dušan Sloboda a Radovan Kazda, ŠTÚDIE]
Neprehľadné prerozdeľovanie a zlodejiny v obstarávaní. Zatajovanie informácií. Neplnenie nezmyselného cieľa stierať regionálne rozdiely. Táraniny politikov o čerpaní. Pochybná efektívnosť a neuveriteľné plytvanie. Aj tak sa dá vnímať našich prvých viac než sedem rokov skúseností s eurofondmi.
[celý článok]

Videokomentár: Ivan Kuhn o tom, čo nás čaká po francúzskych a gréckych voľbách
[08.05.2012, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Pozrite si videokomentár Ivana Kuhna, analytika KI, v ktorom pre týždenník .týždeň hovorí o tom, čo nás čaká po francúzskych a gréckych voľbách...
[celý článok]

Výnimočne obyčajné voľby
[29.03.2012, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Ôsme parlamentné voľby v ponovembrovej histórii Slovenska máme za sebou. Politickí komentátori, politológovia a analytici ich už okomentovali a zanalyzovali snáď zo všetkých strán. Čím boli tieto voľby výnimočné?
[celý článok]

Európsky rozpočet na okraji záujmu
[19.12.2011, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Výdavky eurorozpočtu rastú a vo výhľade sú i únijné dane. Nie je možné znižovať platby členských štátov do rozpočtu EÚ bez okresania záväzkov, teda výdavkov. Je tu však nebezpečná snaha, aby sa zníženie príspevkov členských štátov do rozpočtu EÚ nahradilo systémom tzv. vlastných zdrojov, čo je eurovýraz pre európske dane.
[celý článok]

Prehlbovanie integrácie hrobárom Európskej únie?
[07.12.2011, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Reflexia a schopnosť priznať si chyby a zrušiť chybné rozhodnutia eurointegračným politikom chýbajú. Na akékoľvek problémy, ktoré vznikli chybnými rozhodnutiami o prenose niektorých politík z národnej na európsku úroveň, majú jediné riešenie – ďalšiu európsku integráciu, či skôr federalizáciu a centralizáciu.
[celý článok]

Papierová hlava neexistujúcej spoločnej politiky
[19.10.2011, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Už prešli takmer dva roky, odkedy je barónka Catherine Ashton „vysokou predstaviteľkou Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku“. Patrí sa teda položiť si otázku, kam sa za toto obdobie posunula spoločná európska zahraničná politika a akú úlohu pri tom zohrala jej najvyššia predstaviteľka.
[celý článok]

Lisabonská stratégia je mŕtva, nech žije Európa 2020!
[27.06.2011, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
V prípade zákona o environmentálnych záťažiach sa ministerstvu zrejme nepodarí zbaviť podozrenia z robenia tak trochu zbytočnej nadpráce. Samotný program sanácie záťaží totiž konštatuje, že veľké množstvo sledovaných lokalít (682) už bolo identifikovaných ako sanované, resp. rekultivované.
[celý článok]

Šetrenie podľa Európskej únie
[27.04.2011, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Logika neúprosne velí mať jedno sídlo Európskeho parlamentu – v Bruseli. V prípade Európskej únie však logika veľmi často nefunguje. Nevraviac, že na takú zmenu treba súhlas všetkých členských krajín EÚ vrátane Francúzska. A Francúzi sa v tomto prípade riadia svojou vlastnou logikou.
[celý článok]

Videokomentár: Ivan Kuhn: Eurooptimizmus nás prejde
[02.03.2011, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Pozrite si videokomentár Ivana Kuhna, analytika KI a autora analytickej Národnej správy o výsledkoch prieskumu Eurobarometer, v ktorom pre týždenník .týždeň hovorí ako vnímajú Slováci EÚ a prečo...
[celý článok]

Lukašenkov nekonečný príbeh
[21.02.2011, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Foto:  www.profindpages.comNiektorí európski politici a analytici uverili, že Lukašenko sa zmenil a bude ochotný postupne sa vzdať svojej absolútnej moci. Mnohí z nich sa teraz tvária, akoby zásah moci do priebehu volieb a zásah proti opozícii po oznámení ich výsledkov bol nečakaný.
[celý článok]

Postoje slovenských občanov k nedemokratickým režimom a podpore demokracie a občianskych slobôd v zahraničí
[09.12.2010, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI dňa 9. decembra 2010 prezentoval výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky zameraného na postoje slovenských občanov k nedemokratickým režimom a podpore demokracie a občianskych slobôd v zahraničí.
[celý článok]

Hodnotová zahraničná politika – sme „za vodou“?
[08.12.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Od súčasného ministra zahraničných vecí očakával aj trochu viac. Napríklad to, že vyzve čínsku vládu, aby prepustila Liou Siao-poa z väzenia, umožnila mu vycestovať do Nórska, aby si v Oslo mohol osobne prevziať ocenenie a zaručila mu aj bezpečný návrat domov do Číny.
[celý článok]

Povedie európska integrácia k dezintegrácii?
[10.11.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Eurobarometer hlási nárast miery nedôvery občanov k EÚ. Európski politici by sa nad týmito výsledkami prieskumu verejnej mienky mali vážne zamyslieť.
[celý článok]

Európska solidarita ako nástroj propagandy
[08.10.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Slovenské „nie“ pôžičke Grécku nie je v rozpore s platnými mechanizmami solidarity v EÚ.
[celý článok]

České a slovenské parlamentné voľby 2010
[13.07.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
V oboch častiach bývalej federácie sa v čase, keď vzniká tento článok, delia ministerské kreslá a dohadujú najdôležitejšie body vládnych programov. V prípade českej vlády možno podľa doteraz zverejnených informácií predpokladať, že to bude asi najreformnejšia česká vláda od rozdelenia Československa.
[celý článok]

Konzervatívno-liberálny kabinet vo Veľkej Británii
[17.06.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Labouristi prehrali, konzervatívci nezískali väčšinu a liberáli sa nestali druhou najsilnejšou stranou...
[celý článok]

„Časová tieseň“ ako systémový prvok pri verejnom obstarávaní
[30.03.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR plánuje nákup hardvéru a licencií v predpokladanej cene 9,1 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Obstarávanie sa má uskutočniť formou užšej súťaže so skrátenými lehotami. Ministerstvo to odôvodňuje časovou tiesňou. Toľko správa z tlače.
[celý článok]

Sviečka pre kubánskeho disidenta
[02.03.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Mám to šťastie, či nešťastie, že patrím ku generácii (generáciám) ktoré zažili socializmus. Teda presnejšie komunistickú diktatúru. Lebo režim ktorý tu vládol od roku 1948 do roku 1989 nebol ničím iným ako diktatúrou...
[celý článok]

Prečo sú lefties v prípade Grécka odrazu tak ticho?
[25.02.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Kde sú tí múdri a zodpovední (v tomto prípade grécki) politici a štátni úradníci, ktorí dokážu ekonomiku riadiť oveľa zodpovednejšie, ako za ziskom sa ženúci kapitalisti?
[celý článok]

Červení boľševici vs. ochrancovia ľudských práv
[16.02.2010, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Predstavitelia súčasnej vládnej koalície, ku ktorým počítam aj prezidenta, majú zvláštnu zvrhlú záľubu vo vzájomnom navštevovaní sa s predstaviteľmi komunistických a iných diktatúr. Túto svoju záľubu dotiahli do takej dokonalosti, že si na tieto návštevy vyberajú aj dátumy nesúce v sebe istú symboliku...
[celý článok]

Videokomentár: Ivan Kuhn: Ako obchodovať s neslobodným Vietnamom?
[17.12.2009, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Pozrite si videokomentár Ivana Kuhna, analytika KI, o otvorenom liste predstaviteľom Slovenskej vlády v súvislosti s návštevou Vietnamského prezidenta...
[celý článok]

Názory slovenských občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí
[09.12.2009, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI dňa 9. decembra 2009 prezentoval výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky zameraného na názory občanov Slovenskej republiky na slovenskú zahraničnú politiku a podporu demokratizácie vo svete...
[celý článok]

Škandálne drahé weby
[30.11.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Predraženými logami sa šafárenie s fondami EÚ na MVRR SR neskončilo, skôr iba začalo. Tak, ako má každý operačný program svoje logo, má aj svoju webstránku. Ministerstvá zaplatili za webstránky pre operačné programy milióny korún...
[celý článok]

Ministerstvá obstarali predražené webstránky za milióny korún
[30.11.2009, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Výsledky monitoringu KI ukázali, že rozdiely v cenách, za aké jednotlivé riadiace orgány obstarali webstránky pre operačné programy, sú priepastné. Rozdiel medzi najdrahšou a najlacnejšou webstránkou je až 2 214 500 Sk (73 508 eur)...
[celý článok]

Ľudské práva v zahraničnej politike Európskej únie
[05.11.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
EÚ je združením výlučne demokratických štátov, v ktorých sa uplatňuje vláda zákona, a ktoré v ústavách a zákonoch zaručujú svojim občanom široký okruh ľudských práv a občianskych slobôd. Je preto prirodzené, že od takéhoto združenia očakávame, že bude hodnoty demokracie, vlády zákona a ochranu ľudských práv a občianskych slobôd presadzovať aj mimo svojho územia...
[celý článok]

Ivan Gašparovič ako Bill Clinton a George W. Bush?
[13.07.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Skupina šiestich mimovládnych organizácií pred návštevou čínskeho prezidenta na Slovensku doručila najvyšším ústavným činiteľom list, v ktorom ich vyzvala, aby na stretnutí s čínskym prezidentom otvorili aj otázku ľudských práv. Dva týždne po návšteve čínskeho prezidenta sme na náš list dostali odpoveď...
[celý článok]

Videozáznam: Protest za ľudské práva v Číne
[03.07.2009, Ivan Kuhn, KI INFORMUJE]
Pozrite si videozáznam a prečítajte popis diania a neadekvátneho konania polície na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009 počas protestov za ľudské práva v Číne...
[celý článok]

Zjednotená Európa? Ďaleko, veľmi ďaleko...
[10.06.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Voľby do Európskeho parlamentu naplno ukázali obrovské rozdielnosti medzi jednotlivými členskými krajinami Európskej únie.
[celý článok]

STV: Večer na tému - Význam európskych inštitúcií
[15.05.2009, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
V rámci diskusného večera na tému Význam európskych inštitúcií bol jedným z hostí v štúdiu STV dňa 14. mája 2009 i Ivan Kuhn, analytik KI...
[celý článok]

Dnes pôjdem na Pochod solidarity s kubánskym hnutím Dámy v bielom
[28.04.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Pred pár rokmi som čítal takú vetu - "Narodil som sa v socializme, nechcem v ňom zomrieť". Aj ja som sa narodil v komunistickej diktatúre a vďaka bohu (a ľuďom čo sa vzopreli režimu nielen v novembri 1989, ale aj oveľa-oveľa skôr), v nej už dnes nežijem. Rád by som túto možnosť doprial aj Kubáncom...
[celý článok]

Desaťtisíckárska daň
[20.04.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Premiér má plné ústa podpory mladých rodín. Vláda ju však realizuje nesystémovo...
[celý článok]

MVRR SR s ministrom Janušekom je lídrom v zatajovaní informácií o procese prerozdeľovania eurofondov
[14.04.2009, Dušan Sloboda a Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR zatajovaním informácií o procese prerozdeľovania eurofondov vyvoláva oprávnené pochybnosti o transparentnosti a zákonnosti procesu prideľovania eurofondov jednotlivým projektom...
[celý článok]

Podporíme zmierovanie alebo šírenie nenávisti?
[07.04.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Mali by sme sa zaujímať o to, či sa naše peniaze používajú skutočne na humanitárnu pomoc civilnému palestínskemu obyvateľstvu a na ekonomický rozvoj palestínskych území, alebo slúžia priamo či nepriamo na zvyšovanie popularity extrémistov medzi palestínskym obyvateľstvom a šírenie nenávisti...
[celý článok]

Palestínska výchova k nenávisti po konferencii v Annapolise
[24.03.2009, Ivan Kuhn, ŠTÚDIE]
TaxPayers Alliance v spolupráci s KI a ďalšími think-tankmi pripravili štúdiu Palestínska výchova k nenávisti po konferencii v Annapolise...
[celý článok]

Ministerstvá na logách prehajdákali 7,8 milióna korún
[11.03.2009, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
Za predpokladu, že by riadiace orgány pre osem operačných programov zaobstarali logo za rovnakú cenu ako Ministerstvo hospodárstva SR, mohli z verejných zdrojov ušetriť vyše 7,8 milióna korún (vyše 206 tisíc eur)...
[celý článok]

Začiatok konca Európskej únie?
[08.03.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Sarkozyho protekcionistické vyjadrenia sú frontálnym útokom na princíp voľného pohybu tovaru a kapitálu...
[celý článok]

Rozpočet Európskej únie – kto sa v ňom má vyznať?
[02.02.2009, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Európske inštitúcie majú mimoriadnu schopnosť zahmlievať. Prípad rozpočtu EÚ nie je výnimkou...
[celý článok]

Ľudské práva? Áno, ale iba ak nás to nič nestojí
[25.12.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Väčšina slovenskej spoločnosti si myslí, že demokraciu a ľudské práva v zahraničí treba podporovať, ale iba ak nás to nič nestojí a nemá to negatívny dopad na náš export. Smutný pohľad na spoločnosť, ktorá ešte pred dvadsiatimi rokmi žila v komunistickej diktatúre...
[celý článok]

Názory občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí - výsledky prieskumu
[09.12.2008, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI dňa 9. decembra 2008 prezentoval výsledky prieskumu verejnej mienky zameraného na názory občanov Slovenskej republiky na slovenskú zahraničnú politiku a podporu demokratizácie vo svete...
[celý článok]

Niečo o transparentnosti využívania eurofondov...
[25.11.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Slovensko má opäť jednu kauzičku. Takú drobnú, za pár miliónov. Pár miliónov euro. Asi to bude tým, že prijatie eura sa blíži...
[celý článok]

Ficovi už do zbierky chýba iba Kuba a Severná Kórea
[17.10.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Už sa zdalo, že Robert Fico po tom, čo v prvý rok svojej vlády prejavil mimoriadny záujem o oficiálnu štátnu turistiku do komunistických diktatúr a iných podobných džamahírijí, dostal nakoniec rozum a obmedzil svoje boľševické úlety na popíjanie mojita na oslavách kubánskej revolúcie. Lenže išlo naozaj iba o zdanie...
[celý článok]

KI a OaD nesúhlasia s ústretovými krokmi EÚ voči bieloruskému diktátorovi
[15.10.2008, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI a OaD prijali so znepokojením správu, že ministri zahraničných vecí EÚ zrušili cestovné obmedzenia pre niektorých bieloruských predstaviteľov, vrátane prezidenta Alexandra Lukašenka...
[celý článok]

Ficov potemkinovský sociálny štát (Glosa)
[27.08.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Volebné obdobie sa prehuplo do druhej polovice a premiér Robert Fico zrejme usúdil, že je načase rozdať pár sociálnych lízatiek...
[celý článok]

Zahraničná politika SR z pohľadu hodnôt
[21.06.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Rok 2008 sa začal rovnako ako rok 2007 – mojitom a cigarou v rukách premiéra v spoločnosti kubánskeho veľvyslanca. Koncom mája 2008 sa však rezort zahraničných vecí mohol radovať z „diplomatického úspechu“, keďže Slovenská republika bola zvolená za člena Rady OSN pre ľudské práva...
[celý článok]

Keď Generálny tajomník OSN plače nad nesprávnym hrobom
[29.05.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun zalamentoval nad rastom cien potravín a jeho tvrdým dopadom na chudobné obyvateľstvo Afriky...
[celý článok]

Dobrá správa
[21.05.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Národná rada minulý týždeň prijala novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám bez akéhokoľvek obmedzenia práv občanov...
[celý článok]

Víza do USA a pokrytectvo v Európskej únii
[13.03.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Od Európskej komisie je neslušné, keď v mene jednotného postupu vyžaduje od nových členských krajín, aby sa vzdali svojej suverenity v oblasti vybavovania bezvízového styku pre svojich občanov, keď iná skupina občanov EÚ už bezvízový styk dávno má...
[celý článok]

KI nesúhlasí s rozvíjaním priateľských vzťahov s diktátorským režimom na Kube
[27.02.2008, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI vyjadruje znepokojenie nad opätovnými snahami niektorých predstaviteľov vlády SR o rozvíjanie priateľských stykov s kubánskou totalitnou komunistickou diktatúrou...
[celý článok]

Rast optimizmu na Slovensku sa zmenil na pokles
[26.02.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Optimizmus občanov, ktorí mali pocit, že pozitívny ekonomický vývoj naštartovaný predchádzajúcou vládou nemôže byť ohrozený činnosťou novej vlády, vyprcháva...
[celý článok]

Recidivista Fico
[11.01.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Keď v januári minulého roku premiér Fico navštívil recepciu pri príležitosti výročia kubánskej revolúcie, ktorá nastolila diktatúru Fidela Castra, ešte som váhal, či je to iba taký úlet človeka, ktorý sa po 14-tich rokoch čakania na ústavnú funkciu konečne dočkal a teraz nevie čo od rozkoše, alebo za tým máme hľadať niečo závažnejšie. Už niet žiadnych pochybností...
[celý článok]

Pár slov o mimovládnych neziskových organizáciách
[10.01.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Všetkých tých, ktorí majú nutkavý pocit všetko regulovať, vrátane činnosti, ba dokonca i existencie mimovládnych neziskových organizácií, si dovolím upozorniť na pár vecí...
[celý článok]

Podpora demokracie a slobôd v zahraničí – aká je mienka občanov?
[04.01.2008, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Podľa prieskumu slovenskú zahraničnú politiku vôbec nesleduje tretina respondentov...
[celý článok]

Názory občanov na slovenskú zahraničnú politiku
[04.12.2007, Ivan Kuhn, KI KOMENTUJE]
KI dňa 4. decembra 2007 prezentoval výsledky prieskumu verejnej mienky, ktorý mapoval názory slovenských občanov na to, aká by mala byť zahraničná politika SR voči nedemokratickým krajinám...
[celý článok]

Národ eurooptimistov?
[12.09.2007, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Prečo „eurooptimistickí“ Slováci nie sú ochotní prenechať rozhodovanie o daniach a dôchodkoch dôveryhodnej EÚ?
[celý článok]

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk