Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
KI PRIPRAVUJE

Tlač
Hansjörg Klausinger: Dôležitosť Hayekových objavov pre 21. storočie
[10.06.2019, KI PRIPRAVUJE]

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi si Vás dovoľuje pozvať na ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/.


Dôležitosť Hayekových objavov pre 21. storočie


Prednášať bude Hansjörg Klausinger, emeritný profesor ekonómie Viedenskej univerzity ekonómie a podnikania.

Moderuje Peter Gonda, riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika

Kedy: pondelok 24. júna 2019 od 18.00 hod. do 20.00 hod.

Kde: Crowne Plaza Hotel (sála ROME), Hodžovo nám. 2, Bratislava (lokalizácia podľa mapy tu)

Jazyk: prednáška prebehne v anglickom jazyku (simultánne tlmočenie do slovenčiny je zabezpečené)

Program: prednáška a diskusia


Registračný formulár:
Záujem o účasť na podujatí potvrďte najneskôr v termíne do nedele 23. júna 2019 prostredníctvom prihlasovacieho formulára, ktorý je dostupný tu.


Vo formulári uveďte svoje meno a priezvisko, e-mailovú adresu a prípadný záujem o využitie tlmočenia. Účasť na podujatí nie je podmienená zaplatením poplatku.

Budeme radi, ak nás podporíte tak, že sa stanete členmi Klubu podporovateľov Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KPKI) – staňte sa členmi KPKI.

V prípade naplnenia kapacity sály (miest určených pre širšiu verejnosť) si usporiadateľ vyhradzuje právo neakceptovať prihlášku. Akceptovanie alebo zamietnutie prihlášky bude potvrdené zaslaním e-mailu z našej strany.

Účastníci prihlásením zároveň vyjadrujú súhlas s vyhotovením a verejným použitím a zverejnením obrazových a zvukových záznamov z akcie organizátorom a vyjadrujú súhlas s účasťou na takých záznamoch.

O Hansjörgovi Klausingerovi

Hansjörg Klausinger je emeritný profesor ekonómie Viedenskej univerzity ekonómie a podnikania. Na tejto univerzite pôsobil od roku 1976 do roku 2018 v rôznych pozíciách, napríklad od roku 1992 ako profesor a v rokoch 2004 až 2008 ako riaditeľ Akademického úseku pre politickú ekonómiu, medzinárodnú ekonómiu a rozvoj. Od roku 2008 je zároveň členom Institute for Labor Economics. Okrem toho bol v rokoch 2001 a 2002 hosťujúcim výskumníkom (Schumpeter Fellow) na Harvardskej univerzite, v roku 2008 Senior Research Fellow na Duke University a v máji 2019 hosťujúcim vedeckým pracovníkom na George Mason University.

Hlavnými oblasťami výskumu profesora Klausingera sú rakúska ekonómia a dejiny ekonomického myslenia 20. storočia, v poslednej dobe so zameraním na dielo Friedricha Augusta von Hayeka. Je editorom dvoch kníh z rady Hayekových zobraných diel v anglickom jazyku o hospodárskych cykloch (Collected Works of F.A. Hayek, Business Cycles I, Business Cycles II) a dvoch v nemeckom jazyku (F.A. Hayek, Geld und Konjunktur. Band I: Frühe und unveröffentlichte Schriften, 1924–1931, F.A. Hayek, Geld und Konjunktur. Band II: Schriften, 1929–1969) o monetárnej teórii a teórii hospodárskeho cyklu (Tübingen 2015, 2016). V súčasnosti pracuje spoločne s Bruceom Caldwellom na dvojzväzkovom životopise F. A. Hayeka. Vydanie prvého tohto zväzku sa očakáva do roku 2020 vo vydavateľstve University of Chicago Press.

Hansjörg Klausinger je autorom mnohých článkov vo vedeckých časopisov, napríklad o rakúskom ekonómovi Hansovi Mayerovi v History of Political Economy 2015 a o rakúskej škole a akademickom antisemitizme na Viedenskej univerzite v Atlantic Economic Journal 2014. Jeho najnovšie publikácie sa týkali histórie Rakúskeho inštitútu pre výskum hospodárskeho cyklu a Rakúskej ekonomickej asociácie. Profesor Klausinger je tiež členom redakčnej rady časopisov HOPE, EJHET a HEI.

Vybrané texty Hansjörga Klausingera

Ďakujeme partnerom CEQLS za podporu

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk